افزایش سئو سایت | چرا باید رتبه سایت را افزایش دهیم؟

افزایش سئو سایت | چرا باید رتبه سایت را افزایش دهیم؟

طراحی وب سایت در حال حاضر یکی از اقدامات بسیار مهم برای کسب و کارها و شرکت‌ها به شمار می‌رود. معرفی و شناخته شدن اشخاص و همچنین برندهای مختلف نیز توسط راه اندازی وب سایت سرعت این کار را بیشتر می‌کند. اما اگر وب سایتی را راه اندازی کنیم در حالی که به تعداد بازدید کنندگان آن توجهی نداشته باشیم و برای افزایش کاربران آن تلاش نکنیم‚ تفاوتی ندارد که آن وب سایت وجود داشته باشد یا خیر. وب سایتی که درصفحه اول گوگل قرار ندارد بازدید چندانی نخواهد داشت. اما برای افزایش بازدید چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ افزایش سئو سایت برای بازدید و جذب کاربران بیشتر بسیار ضروری است. شما برای افزایش فروش و درآمد از سایت نیز باید تلاش کنید که در نتایج ابتدایی گوگل قرار بگیرید. به این دلیل که کسی برای خرید محصولات یا خدمات دلخواه خود در صفحات چندم گوگل به دنبال آن نمی‌گردد.

افزایش سئو سایت

در حال حاضر کاربران برای پیدا کردن صفحات مورد نظر خود در وب سایت‌های مختلف از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند و با توجه به نتایج گوگل صفحات مورد نظر خود را پیدا می‌کنند. حضور در صفحه اول گوگل مخصوصا نتایج ابتدایی آن شانس شما را برای افزایش بازدید سایت بیشتر خواهد کرد. در نتیجه باعث می‌شود که فروش محصولات و یا خدمات شما افزایش یافته و وب سایت شما به افراد بیشتری معرفی شود.

سئو سازی سایت یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی است که در آن شما با افزایش سئو سایت خود اقدام به جذب کاربر و مشتری می‌کنید. این روش نسبت به دیگر روش‌های بازاریابی بسیار قابل اطمینان و سودمند است. چون کسی که در موتورهای جستجو عبارتی را جستجو می‌کند بلافاصله پاسخ خود را از نتایج ابتدایی به دست می‌آورد. اما مثلا کسی که بنرهای تبلیغاتی را در دیگر وب سایت‌ها می‌بیند چون در آن لحظه به دنبال آن محصول یا خدمات نیست به احتمال زیاد به آن توجهی نمی‌کند. روش افزایش رتبه سایت نسبت به دیگر روش‌های بازاریابی مانند Google AdWords ‚ شبکه‌های اجتماعی‚ ارسال ایمیل و ... پر بازده‌تر و کم هزینه تر است. وجود روش تبلیغاتی Google AdWords نیز خود نشان دهنده این است که حضور در نتایج ابتدایی گوگل در عبارات کلیدی هدف‚ سود بسیار بالایی را نصیب شما می‌کند.

بالا رفتن رتبه سئو وب سایت مجموعه اقدامات پیچیده‌ای است که نیازمند استراتژی برای پیاده سازی می‌باشد. این استراتژی توسط سئو کار حرفه‌ای تدوین و پیاده سازی می‌شود. به این صورت که با بررسی و آنالیز وضعیت کنونی وب سایت شما, اقدامات لازم برای افزایش رتبه سایت را شناسایی کرده و مطابق آن‌ها عمل می‌کند. اما باید در نظر داشته باشید که سئو برای نتیجه دادن نیازمند زمان است. شما باید صبور باشید و در طولانی مدت این اقدامات را به صورت مستمر انجام دهید تا زمانی که به ثمر برسد. حتی پس از رسیدن به نتایج ابتدایی شما باید دائما سئو سایت را بهبود بدهید تا بتوانید آن جایگاه را حفظ کنید.

برخی اقدامات جهت افزایش رتبه سئو سایت

همانطور که می‌دانید برای سئو سازی سایت اقدامات مختلفی وجود دارد. سئو کار باید توسط ابزارهایی در اختیار دارد نیازهای وب سایت را بررسی کند و با توجه به آن‌ها یک استراتژی طراحی کرده و اقدامات مورد نیاز را پیاده سازی نماید. به برخی اقدامات جهت افزایش سئو سایت در ادامه اشاره شده است.

آنالیز وب سایت

سئوکار اولین اقدامی که در جهت سئو کردن وب سایت باید انجام دهد این است که شرایط فعلی وب سایت را بسنجد. توسط ابزاری که سئو کار در اختیار دارد می‌توان میزان بازدید کنندگان وب سایت‚ بک لینک‌های سایت‚ سرعت وب سایت‚ ایرادات موجود در سایت و ... را بررسی کرد. در این زمینه می‌توان به ابزارهایی مانند Google Analytics ‚ Moz ‚ الکسا و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. بررسی و آنالیز وب سایت رقبا نیز در طراحی و برنامه ریزی برای سئو سازی وب سایت می‌تواند بسیار مفید باشد.

شناسایی عبارات کلیدی

هر وب سایتی با توجه به نوع فعالیت خود دارای چندین عبارت کلیدی هدف است. عبارات کلیدی هدف آن دسته از عباراتی هستند که بیشتر توسط کاربران وب سایت شما جستجو می‌شوند و شما باید برای جذب کاربران روی آن عبارات متمرکز شوید. برای همین منظور ابزارهای کاربردی بسیاری در اختیار سئو کارها قرار گرفته است که کار پیدا کردن عبارات کلیدی هدف را ساده‌تر کرده است. بهبود سئو و افزایش رتبه سایت بر اساس این عبارات کلیدی یکی از روش‌های بسیار مهم برای افزایش بازدید وب سایت می‌باشد.

تولید محتوا

با توجه به عبارات کلیدی هدف شما باید کار تولید محتوا را به صورت مستمر انجام دهید. به این صورت که محتواهای کامل و مفید با رعایت اصول سئو در محتوا نویسی در وب سایت منتشر کنید. از عناوین‚ متن و تصاویر مناسب استفاده کنید و سعی کنید که محتواهای طولانی و مفید با تراکم مناسب عبارات کلیدی در وب سایت خود قرار دهید. محتواها در جذب کاربر برای وب سایت تاثیر بسیار زیادی دارند که نباید از آن غافل شوید.

رعایت اصول سئو داخلی

سئو داخلی یکی از انواع سئو است و به فاکتورهایی از سئو گفته می‌شود که در داخل وب سایت جهت افزایش رتبه سایت پیاده سازی می‌شود. برخی از این اقدامات مانند: لینک سازی داخلی‚ آنالیز وب سایت‚ بهینه سازی محتواهای وب سایت و ... .

رعایت اصول سئو خارجی

به فاکتورهایی مربوط به بهینه سازی وب سایت که در خارج از وب سایت مورد نظر انجام می‌گیرد سئو خارجی گفته می‌شود که شامل مواردی مانند لینک سازی خارجی‚ شبکه های اجتماعی‚ رپورتاژ آگهی و ... می‌شود.

اقدامات سئوی تکنیکال

اقدامات مربوط به سئو سازی سایت که در ساختار وب سایت انجام می‌گیرد سئو تکنیکال گفته می‌شود. این اقدامات جهت افزایش رتبه سایت انجام می‌شوند و شامل مواردی مانند ریسپانسیو بودن وب سایت‚ رعایت استانداردهای سئو در کد نویسی سایت‚ افزایش سرعت بارگزاری سایت و ... می‌شود.

 

گام‌هایی که در رونیکا برمی‌داریم:

  • تحلیل و آنالیز وب سایت 
  • بررسی رقبا و سنجش عملکرد کسب و کار شما
  • بررسی امکانات مورد نیاز کسب و کار
  • طراحی و کدنویسی انعطاف پذیر نسبت به تغییرات مورد نیاز شما
  •  مشاوره در خصوص خرید هاست و دامنه
  • ارائه گواهینامه امنیت سایت
  • طراح منحصر به فرد و قالب اختصاصی
  •                بهینه سازی وب سایت
  • تولید محتوا

 اگر می‌خواهید در نتایج گوگل بدرخشید گام‌های درست بردارید. برای دریافت نقشه راه کسب و کار اینترنتی با مشاوران رونیکا تماس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *