صفحه اول گوگل | روش‌های رسیدن به صفحه اول گوگل

صفحه اول گوگل | روش‌های رسیدن به صفحه اول گوگل

افزایش رتبه سئو سایت یکی از اقدامات حیاتی در جهت موفقیت یک وب سایت است. صاحبان سایت‌ها برای داشتن بازدید کننده و جذب کاربران بیشتر باید برای رسیدن به صفحه اول گوگل هزینه و زمان صرف کنند. با توجه به آمار بیش از پنجاه درصد کلیک‌ها در صفحه نتایج گوگل (صفحه SERP) متعلق به دو مورد اول آن است. اگر دقت کرده باشید شاید به ندرت پیش آمده باشد که شما در زمان جستجوی یک عبارت در موتورهای جستجو به موارد موجود در دیگر صفحات گوگل مراجعه کنید. بسیاری از افراد تا بحال این کار را انجام نداده‌اند. این یعنی سایت‌های حاضر در صفحه اول گوگل شانس بسیار بالاتری برای دیده شدن توسط کاربران دارند.

برای کسب موفقیت بیشتر در این زمینه پس از رسیدن به صفحه اول گوگل ‚ باید برای بهبود رتبه سئو وب سایت خود همه اقدامات مربوط به سئو را مستمرا انجام دهید. رتبه‌های ابتدایی گوگل در عبارات کلیدی هدف سود بسیار زیادی را برای‌شان به همراه خواهد داشت. هر چه رتبه وب سایت شما در گوگل بیشتر باشد در صفحه نتایج گوگل جایگاه بهتری خواهید داشت. این باعث می‌شود که بازدید کنندگان بیشتر و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید. بسیاری از وب سایت‌های موفق در ابتدای کار با سرمایه گذاری روی سئو وب سایت خود توانستند به جایگاه فعلی خود برسند. با صرف هزینه در جهت بهبود سئو وب سایت با توجه به مزیت‌های این کار‚ سود چند برابری در آینده نصیب شما خواهد شد.

صفحه اول گوگل

موتورهای جستجو حاوی الگوریتم‌های جهت رتبه بندی وب سایت‌ها هستند. توسط این الگوریتم‌ها موتورهای جستجو مثلا گوگل می‌توانند مطابق فاکتورهای در نظر گرفته شده در عبارات کلیدی مختلف وب سایت‌ها را رتبه بندی کرده و در صفحه نتایج خود قرار دهند. پس شما باید برای سئو سازی وب سایت خود بر اساس معیارهای گوگل عمل کنید. یک سئو کار حرفه‌ای پس از آنالیز وب سایت شما و رقبا کار نیاز سنجی را انجام می‌دهد و مطابق نیازمندی‌های آن استراتژی مناسب را تدوین کرده و آن را پیاده سازی می‌کند. برای آوردن سایت به صفحه اول گوگل در عبارات کلیدی هدف شما به یک متخصص سئو نیاز خواهید داشت. رسیدن به رتبه‌های ابتدایی گوگل بهترین روش برای تبلیغات وب سایت شما برای فروش بیشتر خواهد بود.

نکات رسیدن به صفحه اول گوگل

همانطور که گفته شد برای رسیدن به صفحه اول گوگل, افزایش رتبه سئو در گوگل و رعایت استانداردهای آن ضروری است. به یاد داشته باشید که رعایت این اصول در وب سایت باید به صورت مستمر انجام شود تا بتواند تاثیر خود را در طولانی مدت بگذارد. برخی از مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است نکات مربوط به سئو داخلی و یا خارجی می‌باشند.

عبارات کلیدی

عبارات کلیدی هدف وب سایت خود را شناسایی کنید و سئو سایت را بر اساس آن عبارات قوی کنید. این عبارات می‌توانند ورودی زیادی را برای شما داشته باشند و در صورت دریافت رتبه بالا در آن‌ها بازدید کنندگان وب سایت شما را به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهند.

محتواهای وب سایت

اصول سئو محتوایی باید در محتواهایی که در وب سایت خود منتشر می‌کنید رعایت شوند. علاوه بر این به یاد داشته باشید که محتواهای وب سایت شما بخش مهمی از سایت هستند که می‌توانند اعتماد کاربران را جلب کنند. پس برای این بخش زمان و انرژی صرف کنید و همیشه محتواهای کامل و مفید با عناوین و تصاویر مناسب استفاده کنید. برای انتقال مطالب در این محتواها از ابزارهای مختلفی استفاده کنید تا برای کاربران سودمند باشد.

سرعت وب سایت

سرعت وب سایت یکی از عوامل مهم در سئو و حضور در صفحه اول گوگل می‌باشد. علاوه بر سئو, سرعت سایت روی کاربر پسند بودن وب سایت نیز تاثیر دارد. وقتی وب سایت شما دیر بارگزاری شود, کابران برای پاسخ به سوالات خود به سایت‌های دیگر رجوع می‌کنند و خیلی سریع از سایت شما خارج می‌شوند.

لینک سازی داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی یعنی مطالب وب سایت خود را به یکدیگر لینک کنید. این باعث می‌شود که کاربران در موارد بسیاری زمان بیشتری را در وب سایت شما صرف کنند و مطالب وب سایت شما را ببینند. اما لینک سازی خارجی به این معنا است که از دیگر وب سایت ها به سایت شما لینک داده شود. هر دو این لینک سازی‌ها در سئو سایت شما تاثیر خواهد داشت.

وب سایت ریسپانسیو

با توجه به این که کاربران در حال حاضر توسط دستگاه‌های مختلف مانند گوشی, لپتلپ, تبلت و ... در وب سایت‌ها جستجو می‌کنند شما باید وب سایت خود را به صورت واکنش گرا طراحی کنید تا دستگاه های مختلف برای نمایش آن با مشکل مواجه نباشند.

شبکه‌های اجتماعی

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی روشی است که در حال حاضر تاثیر زیادی در میزان بازدید از یک وب سایت داشته است. معرفی وب سایت در شبکه‌های اجتماعی و تهیه محتوا متناسب با هر یک از این شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در جذب کاربر برای وب سایت شما تاثیر گزار باشد.

 

گام‌هایی که در رونیکا برمی‌داریم:

  • تحلیل و آنالیز وب سایت 
  • بررسی رقبا و سنجش عملکرد کسب و کار شما
  • بررسی امکانات مورد نیاز کسب و کار
  • طراحی و کدنویسی انعطاف پذیر نسبت به تغییرات مورد نیاز شما
  •  مشاوره در خصوص خرید هاست و دامنه
  • ارائه گواهینامه امنیت سایت
  • طراح منحصر به فرد و قالب اختصاصی
  •                بهینه سازی وب سایت
  • تولید محتوا

 اگر می‌خواهید در نتایج گوگل بدرخشید گام‌های درست بردارید. برای دریافت نقشه راه کسب و کار اینترنتی با مشاوران رونیکا تماس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *